26.10.2018 14:16   |   Публікації

Астанінська декларація: країни світу обіцяють розвивати систему первинної медико-санітарної допомоги

Астанінська декларація: країни світу обіцяють розвивати систему первинної медико-санітарної допомоги

КИЇВ. 26 жовтня. АМН. Країни-члени Організації Об'єднаних Націй одноголосно підтримали Астанінські декларацію, яка передбачає заходи по зміцненню системи первинної медико-санітарної допомоги. Документ ухвалили під час дводенної конференції, яка відкрилася сьогодні в столиці Казахстану. Вона приурочена до 40-річчя Алма-Атинській декларації про первинну медико-санітарної допомоги, повідомляє Центр новин ООН.

Первинна медико-санітарна допомога - це комплексна турбота про здоров'я людини протягом усього її життя, а не лікування окремих захворювань. Цей підхід включає в себе всі аспекти - від зміцнення здоров'я і профілактики хвороб до лікування, реабілітації та паліативного догляду. Вперше світові лідери підтвердили свій намір зміцнювати систему первинної медико-санітарної допомоги в 1978 році, зібравшись на історичну конференцію в Алма-Аті.

Алма-Атинська декларацію заклала фундамент для розвитку системи первинної медичної допомоги, проте за минулі 40 років далеко не в усьому світі досягли відчутних успіхів в цій області.

Щонайменше, половина населення планети не має доступу до самим елементарним послуг, включаючи лікування та профілактику інфекційних і неінфекційних захворювань, репродуктивне здоров'я, захист здоров'я жінок і дітей.

Сьогодні замість охорони здоров'я для всіх ми маємо охорону здоров'я для обраних

«Сьогодні замість охорони здоров'я для всіх ми маємо охорону здоров'я для обраних, - зазначив у своєму виступі Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) д-р Тедрос Гебрейесус. - Ми всі несемо відповідальність за те, щоб сьогоднішня Декларація з первинної медико-санітарної допомоги забезпечила кожної людини, де б він не жив, медичним обслуговуванням відповідно до його фундаментальним правом на здоров'я».

У роботі конференції, організованої ВООЗ, ЮНІСЕФ та урядом Казахстану, взяли участь міністри охорони здоров'я, фінансів, освіти і соціального забезпечення з країн-членів ООН. У числі делегатів також представники громадянського суспільства, молодіжних та міжнародних організацій, академічних кіл та приватних компаній.

«Так, світ сьогодні став більш безпечним місцем для життя дітей, ніж будь-коли в історії людства, - заявила, звертаючись до учасників форуму, Виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. - Тим не менше, щорічно майже 6 млн дітей у віці до п'яти років помирають від причин, які можна було запобігти, ще 150 млн дітей відстають у розвитку». «Ми, міжнародне співтовариство, можемо змінити цю ситуацію, забезпечивши дітей медичним обслуговуванням», - підкреслила вона.

Щорічно майже 6 млн дітей у віці до п'яти років помирають від причин, які можна було запобігти, ще 150 млн дітей відстають у розвитку

Астанінська декларація з'явилася на тлі зростаючої популярності руху в підтримку загального доступу до медичного обслуговування, зокрема - розвитку системи первинної медико-санітарної допомоги. На сьогоднішній день ресурси в основному витрачаються на кампанії по боротьбі з конкретними захворюваннями, проте кілька надзвичайних ситуацій в області суспільної охорони здоров'я продемонстрували необхідність зміцнювати і розширювати систему в цілому.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100