21.09.2018 10:25   |   Відео-новини

Нардепи розповіли про свої витрати на ліки і передумали закривати аптеки

Нардепи розповіли про свої витрати на ліки і передумали закривати аптеки

КИЇВ. 21 вересня. АМН. Народні депутати України – часті гості аптек. На ліки народні обранці, як і інші українці, витрачають чималі кошти. Про це, а також про своє ставлення до законодавчої ініціативи своїх же колег, яка передбачає скорочення аптечних закладів в Україні, депутати розповіли кореспонденту УНН у кулуарах парламенту.

Зауважимо, що приводом для проведення інтерв’ю з політиками став нещодавно зареєстрований у ВРУ так званий “аптечний” законопроект № 8591. Документ, зокрема, пропонує значно скоротити кількість аптечних закладів в країні за географічним принципом, а також передбачає значні обмеження на ведення аптечного бізнесу.

Тож більшість опитаних заявили, що не бачать потреби у закритті аптек в Україні, тому що, по-перше, вони забезпечують фізичну доступність ліків, а по-друге, штучне втручання у роботу ринкових механізмів знищить конкуренцію й спровокує подорожчання лікарських засобів, які і так сьогодні не дешеві.

“Я думаю, що зменшення кількості аптек призведе до росту цін на ліки. Більше того, я переконаний, що депутати не мають права втручатися у господарську діяльність українських підприємств”, — заявив народний депутат Олександр Лівік.

“Може, ми зменшимо кількість продуктових магазинів — і продукти стануть дешевшими?” — зазначив нардеп Геннадій Кривошея.

“Це так звана монополія. Можливо, це гра в чиїхось інтересах. Я не думаю, що ми маємо право обмежувати кількість магазинів, аптек, перукарень, стоянок. Це — не розумно. Голосувати за таке я не буду”, — підкреслив народний депутат Вадим Підберезняк.

“Мені здається, що таке ручне регулювання ринку — це повернення до соціалізму. Я думаю, що ринок сам врегулює, і тут важливу функцію зараз відіграє МОЗ, яке принаймні встановлює якісь правила гри на цьому ринку. Але втручатися у кількість аптек, у цінову політику — мені здається, що це чиясь задумка монополізувати ринок і нічого більше”, — додав депутат Андрій Левус.

На думку голови податкового Комітету ВРУ Ніни Южаніної, штучне регулювання аптечного ринку призведе до дефіциту ліків.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MblKH48NAOg" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100